Keskkonnakaitse

Tänapäeval on keskkonnakaitse rohkem fookuses kui kunagi varem, sest tunneme selgelt kliimamuutuste, metsaraie ja liikide väljasuremise mõjusid. Peaaegu iga päev seisame silmitsi ekstreemsete ilmastikunähtustega või elupaikade kadumisega, seega peame tegutsema, et säilitada Maa oma iluga tulevastele põlvkondadele. Sageli tunneme, et meie käed on seotud, kuid igaüks saab anda suurde muutusse oma osa või julgustada teisi oma tegudega ümber mõtlema.

Metsa roll – seos metsa ja kliima vahel

Igal aastal kaotame maailmas üle 10 miljoni hektari metsa raadamise, metsaraie või põllumaaks muundamise tõttu. See suurusjärk on vaevu ettekujutatav ja nõuab võrdlust. Iga minuti kohta teeb see umbes 33 jalgpalliväljaku suuruse ala, st umbes pool jalgpalliväljakut sekundis. Mitte ainult suure hulga elusolendite elupaik kaob, vaid elupaiga puudumisel on bioloogiline mitmekesisus üha enam ohus. Kuid mitte ainult linde ja loomi, vaid ka meid inimesi, mõjutab metsade hääbumine pikaajaliselt. Metsad on Maa kopsud, sest nad seovad süsiniku ja muudavad selle hapnikuks. Sel viisil vähendavad nad kasvuhoonegaase ja teevad meile elu võimalikuks. Kuidas midagi siis selles olukorras ette võtta? Teadlikkus on võluvõti.

Suur osa metsade hääbumisest on tingitud ebaseaduslikust puidutootmisest või jätkusuutlikkuse puudumisest. Tarbijad ei pruugi sellest sageli teadlikud olla, kuid põhimõtteliselt on kõigile selge, et näiteks mööbel või uksed on valmistatud puidutootest. Oleme juba aastaid harjunud tarbima ning alles kliimamuutuste märgatavate mõjudega kaasnevalt hakkame teadlikumalt tegutsema.

See on ka dekoorkleebiste põhiolemus – oma kodu uuendamine. Selle asemel, et vanad või ebameeldivad sisustusesemed ära visata, saavad nad teise võimaluse, säilitades raami ja muutes pinna. Isegi kui need on vaid väikesed asjad, saate siiski uuendada mööblit, vähendada prügi ja uue tootmist.

Siin on näide sisustusuuendusest kontoris: